Priežiūra ir pagalba neįgaliesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms

Siekiant pagerinti žmogaus ir visuomenės sveikatos būklę, pagrindinis dėmesys skiriamas ne ligų gydymui, bet sveikatos išsaugojimui, palaikymui ir stiprinimui. Svarbu saugoti šeimą, sudaryti galimybes vyresnio amžiaus ir neįgaliems asmenims kiek galima ilgiau gyventi savo namuose savarankiškai.

Lietuvos samariečių bendrijos Vilniaus skyrius vykdo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos  finansuojamą  2022 m. projektą „Priežiūra ir pagalba neįgaliesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms“. 

Tikslas: Užtikrinti neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms asmens slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant asmenų savirūpa bei gerinant jų gyvenimo kokybę.

Uždaviniai:

1. Slaugyti  neįgaliuosius ir senyvo amžiaus žmones jų namuose (120 žm.).

Slaugos paslaugos namuose bus teikiamos asmenims, kuriems šeimos gydytojas išdavė siuntimą slaugos paslaugoms namuose (asmens higienos ir kitoms slaugos paslaugoms namuose) teikti: arterinio kraujo spaudimo, pulso, deguonies įsisavinimo, kūno temperatūros matavimas, vaistų vartojimo administravimas (valdymas ir stebėsena), asmens higienos procedūros, kojų priežiūra, galvos plaukų priežiūra, sauskelnių keitimas.

2. Mokyti šeimos narius pagrindinių slaugos įgūdžių, siekiant pagerinti asmens savirūpos ir priežiūros pajėgumus (60 žm.).

50 proc.  senyvo amžiaus žmonių gyvena vieni, todėl planuojame apmokyti 60 šeimos narių. Slaugytojos ir slaugos administratorė  apmokys 60 šeimos narių, kaip teikti neįgaliesiems  ir vyresnio amžiaus žmonėms pagalbą. Slaugos administratorė parengs slaugytojoms  mokymo programą apie griuvimo pasekmes ir kaip jų išvengti, bei saugios aplinkos palaikymą vyresnio amžiaus žmonėms. Bus apmokoma po 20 šeimos narių kas trys mėnesiai, per metus 60 žmonių., skiriant jiems į mėn. po 1 val.

3. Konsultuoti slaugos, priežiūros ir pagalbos, socialinių paslaugų klausimais, sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos klausimais prižiūrimus asmenis ir jų šeimos narius  (180 žm.).

Vyks pokalbiai su prižiūrimais asmenimis, jų artimaisiais jų namuose, konsultacijos slaugos, sveikos gyvensenos, socialinių paslaugų klausimais, ligų ir komplikacijų prevencijos klausimais, Vyks betarpiškas bendradarbiavimas su gydančiu gydytoju. Slaugytojos ir slaugos administratorė teiks rekomendacijas artimiesiems psichikos sveikatos, slaugos klausimais

4. Užtikrinti efektyvų projekto valdymą ir administravimą. 

Rūpimais klausimais teirautis mob. Tel +37067958335 arba el. paštu samarietes@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *