Kviečiame dalyvauti socialinės reabilitacijos neįgaliesiems teikimą bendruomenėje 2022 m. projekte „Čia ir dabar“

Lietuvos samariečių bendrijos Vilniaus skyrius nuo 2016 m. teikia socialinės reabilitacijos neįgaliesiems teikimą bendruomenėje ir organizuoja neįgaliųjų socialinės integracijos veiklas Vilniaus miesto savivaldybėje. Teikiant socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems bendruomenėje ir bendraujant su neįgaliųjų artimaisiais pamatėme, kad labai reikalinga pagalba asmenims turintiems neįgalųjį asmenį šeimoje.

2022 m. Lietuvos samariečių bendrijos Vilniaus skyrius vykdo tęstinį Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems teikimą bendruomenėje projektą ,,Čia ir dabar“.

Projekto metu vykdomos veiklos:

Neįgaliųjų dienos užimtumo organizavimo paslaugos teikiamos siekiant išvengti socialinių problemų (prevenciniais tikslais), mažinant socialinę atskirtį, aktyvinant bendruomenę. Neįgalieji galės bendrauti, dalyvauti grupinio darbo užsiėmimuose, užsiimti mėgstama veikla ir pan. Tai gerina neįgaliųjų sąmoningumą, kūrybiškumą, kultūrinį ir visuomeninį veiklumą, skatinamos žmogaus stipriosios savybės, kreipiant mažesnį dėmesį į jo gyvenimo sunkumus ar nesugebėjimą ko nors atlikti. Grupės formuojamos po 10 asmenų. Kiekviena grupė dienos užimtumo paslaugas lankys visą projekto laikotarpį (3 k./sav.).

Socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas (3k./sav.  po 2 val., Kubiliaus g. 2, Vilnius)

Užimtumas amatų būreliuose ar klubuose, kuriuose mokoma gaminti įvairius dirbinius.

Amatų būrelis ,,Kurk“, kuriame mokoma siuvimo, siuvinėjimo ir dekoravimo, papuošalų gamybos, vilnos vėlimo, keramikos dirbinių gamybos ir dekoravimo (3 k./ sav. po 4 val., Kubiliaus g. 2, Vilnius).

Pažintinių funkcijų formavimas. Organizuojami mokymai (Kubiliaus g. 2, Vilnius): „Kompiuterinio raštingumo“ (3 gr. po 16 val.), ,,Pažink save“ ( 3 gr. po 16 val.).

Pagalba atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius. Vykdomas profesinis konsultavimas ir orientavimas (informacijos apie darbo rinką suteikimas, supažindinimas su mokymosi, užimtumo ar įdarbinimo galimybėmis, informavimas darbo paieškos ir motyvacijos dirbti ir dalyvauti profesinėje veikloje). (1 k./sav. 8 val. J. Basanavičiaus g. 29, Vilnius).

Dalyvių skaičius 30 asmenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *